Reklam

Türk Kızılayı’ndan ”Kolide Ne Var” Kampanyasıyla Bafra’daki Öğrencilere Destek

Türk Kızılayının 150. kuruluş yıl dönümü kapsamında televizyon program yapımcısı Esra Erol ile iş birliği ve Milli Eğitim Bakanlığının desteğiyle hayata geçirdiği “Kolide ne var?” kampanyası kapsamında Samsun’un Bafra ilçesindeki bir okula yardım gönderildi.

Türk Kızılayı’ndan ”Kolide Ne Var” Kampanyasıyla Bafra’daki Öğrencilere Destek

“Kolide sevgi var, kardeşlik var, paylaşmak var, umut var, gelecek var, güzel yarınlar var” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında LC Waikiki, FLO, MNG Kargo sponsorluğu, Yıldız Teknik Üniversitesi iş birliğiyle hazırlanan kolilerde öğrenciler için mont, bot, kazak, pantolon, diş fırçası, diş macunu, anne ve babalar için de birer parça hediye giysi bulunuyor.

Türk Kızılayı’nın 150. kuruluş yılına atfen 150 okul olarak başlayan projede sponsorların ve bağışçıların desteği ve okulların ihtiyaç talebi doğrultusunda hedeflenen bin 500 okula Haziran 2019’a kadar yardımlar ulaştırılacak.Hediye koliler, okullara ulaştırılarak okul yönetimlerine teslim edilecek.

Samsun’un Bafra ilçesi Orta Durak Mahallesi’ndeki okula gönderilen koliler de Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Türk Kızılayı Bafra Şube Başkanı Osman Genç, yönetim kurulu üyeleri Ahmet Abdurrahmanoğlu, Erol Aksoy ve Bekir Sami Tuncer tarafından öğrencilere verildi.

Tan, yaptığı açıklamada, kampanyaya ilk olarak aralarında Ortadurak İlkokulunun da bulunduğu 6 okulun başvurduğunu belirterek, kolileri hazırlayıp gönderdiklerini söyledi.

Genç de Türk Kızılayının “Kolide ne var?” sosyal sorumluluk projesiyle köy okullarına yardım elini uzatmaya devam ettiğini dile getirdi.

Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Türk Kızılayı’nın her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğunu vurgulayan Genç, kampanyaya destek veren yardımseverlere teşekkür etti.