Reklam

Türk Kızılayından Diyanet Vakfı Gönüllülerine “Acil Durum” ve “Temel İlk Yardım” Eğitimi

Türk Kızılayından Diyanet Vakfı Gönüllülerine “Acil Durum” ve “Temel İlk Yardım” Eğitimi

Türk Kızılayı, toplumu bilinçlendirmeye yönelik faaliyetlerine de hız kesmeden devam ediyor. Türkiye Diyanet Vakfının 11 ilde bulunan gönüllülerine Türk Kızılayı uzman eğitmenleri tarafından “Temel İlk Yardım Eğitimi”, “Afetlerden Korunma Bilinci”, konularında eğitim verildi.


Türkiye genelinde içinde Samsun’unda bulunduğu 11 ilde gerçekleştirilen eğitimlere yaklaşık 220 Diyanet Vakfı Gönüllüsü katılım sağladı. Düzenlenen bu eğitimlerin biride Samsun da gerçekleştirildi.

Türk Kızılayı ve Türkiye Diyanet Vakfı arasından imzalanan protokol kapsamında Samsunda Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanlığı İlk Yardım Eğitim Birimi ve Türk Kızılayı Genel Merkez Eğitim Yönetimi Birimi uzman personellerince Samsun İl Müftülük binası eğitim salonunda gerçekleştirilen eğitime Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüleri yanı sıra İl Müftü Yardımcısı Abdullah Bilece ve Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Dr. Habib Demirel de katıldı.

“Kaza ve yaralanmalara karşı bilinçli olmalıyız”

Programda kısa bir konuşma yapan Samsun Şube Başkanı Dr. Habib Demirel ”İlkyardım İnsan hayatında önemli rolü vardır, başımıza gelebilecek aksi bir durumda,  ailemizde ya da çevremizde yaşanan kaza ve yaralanmalarda yapılacak doğru ve yerinde müdahale ile insan hayatını kurtarabiliriz, bilinçli ve doğru bir eğitimi herkesin öğrenmesi gerekir dedi”.

Türk Kızılayı Genel Merkezi Eğitim Yönetimi Bölümü Toplumsal Kapasite Geliştirme birimi uzman personelince verilen Depremlerin Oluşumu, Kaydedilmesi ve afetlerden korunma adına Güvenli Davranış Hareketleri konulularını kapsayan seminerin ardından Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanlığı İlk Yardım Eğitim Merkezi tarafından Temel İlk Yardım Uygulamaları üzerine eğitim verildi.

Gerçekleştirilen eğitim ve seminerlerin ardından başarılı olan Vakıf Gönüllülerine Türk Kızılayı tarafından katılımcı belgesi ile birlikte Türk Kızılayı İlk Yardımcı Sertifikası ve kimlik kartı verildi.

Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Dr. Habib Demirel ve Samsun İl Müftü Yardımcısı Abdullah Bilece tarafından eğitime katılan personellere katılım belgeleri ve sertifikaların takdim edildi.