Reklam

TÜRK KIZILAY’INDAN ECZACI’LARA İLKYARDIM EĞİTİMİ

TÜRK KIZILAY’INDAN ECZACI’LARA İLKYARDIM EĞİTİMİ

Türk Kızılay’ı Samsun Şube Başkanlığı İlkyardım Eğitim Merkezi tarafından Samsunlu Eczacılara İlk Yardım eğitimi verildi.

Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanlığı İlk Yardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü Goncagül Kılıç ve Eğitimci Uğur Deniz Soykıray tarafından verilen eğitime Samsunda Eczacılar odasına kayıtlı 24 Eczacı katıldı.

Gerçekleştirilen eğitim ile ilgili konuşan Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Dr. Habib Demirel, geçtiğimiz aylarda Eczacılar Odası’nda Bölge Kan Merkezi Müdürlüğümüz ile birlikte ortak gerçekleştirilen Kan Bağışı ve İlk Yardım konulu seminerin ardından, il genelinde bulunan Eczacılarımızdan sertifikalı İlk Yardım eğitimi konusunda taleplerin gelmesi üzerine, Samsun Eczacı odası ile işbirliğinde sertifikalı eğitim programları gerçekleştiriyoruz dedi.

Eczacılar Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşen, İlkyardım Eğitim Merkezi eğitimcileri ve gönüllü eğitmenlerin vermiş olduğu eğitime ilk etapta 25 Eczacının katıldığını ifade eden Demirel, önümüzdeki haftalarda da eğitimlerimiz devam edecek ve bu ay içinde yaklaşık 50 Eczacıya sertifikalı İlk Yardım eğitimi vereceklerini ifade etti.

Samsun’un en eski ve deneyimli eğitim merkezlerinden biri olduklarını ifade eden ve İlk Yardım Eğitimleri hakkında açıklama yapan Demirel, eğitimler Temel ilkyardım eğitimi, teorik ve uygulamalı olarak 2 gün süreyle anlatılacak ve sonucunda başarılı olan adaylara sertifika ve kimlik kartı verilecek. Türk Kızılay’ının, Avrupa İlkyardım Konfederasyonu’na akredite oluşu sayesinde katılımcılar uluslararası belgeleri yurt dışında da kullanmaya hak kazanacaklar. Bu sertifika ve kimlik kartına sahip olan eczacılar hem yurtiçinde hem de yurtdışında ilaçsız ve tıbbi araç-gereçsiz insan hayatına müdahale edebilme yetkisine sahip olacaklar dedi.

İLKYARDIM EĞİTİMLERİNDEN ELDE EDİLEN GELİRLER İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE YARDIM OLARAK GİDİYOR 

Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Dr. Habib Demirel, Türk Kızılayı olarak gerçekleştirmiş olduğumuz bu eğitimlerden elde ettiğimiz geliri özellikle ilimizde bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarını karşılama noktasında kullandıklarını belirterek, hem insan hayatını kurtarma konusunda göstermiş oldukları bu hassasiyetleri, hemde bu eğitimleri Türk Kızılayı aracılığı ile gerçekleştirerek ilimizde bulunan ihtiyaç sahibi ailelere de bu vesile ile destek olan Samsun Eczacı Odası Yönetimi ve üyelerine teşekkür ediyorum dedi.