Reklam

SAMSUN TÜRK KIZILAYI’NDAN ÖĞRENCİLERE YARDIM ELİ

SAMSUN TÜRK KIZILAYI’NDAN ÖĞRENCİLERE YARDIM ELİ

Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanlığı, Samsun ili Atakum ilçe sınırları içerisinde yer alan Özören Köyü Şehit Metin Arslantürk İlk ve Ortaokulunda eğitim gören tüm öğrencilere Kışlık Bot ve Ayakkabı yardımında bulundu.

özören1

Türk Kızılayı Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Av. İbrahim Semiz, Yunus Özil ve Haluk Bülbül’ün yanı sıra Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Değirmenci de hazır bulundu.

 

  Daha önce ihtiyaçları belirlenen Özören Şehit Metin Arslantürk İlk ve Ortaokulunda eğitim gören tüm öğrenciler için alınan kışlık bot ve ayakkabılar Kızılay çalışanları aracılığı ile öğrencilere tek tek giydirildi.

    Kısa bir açıklama yapan Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Özil “ Son dönemlerde yaşanan ve son 57 yılın en soğuk kışını geçirdiğimiz günlerde bu zor şartlar altında eğitim hayatını sürdürmeye çalışan öğrencilerimizi, yavrularımızı görmezden gelmemiz mümkün değildi. Türk Milletinin Merhamet Eli olan Türk Kızılayı olarak bizde elimizden geldikçe öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz, okulumuzda eğitim gören tüm öğrencilerin tek tek ihtiyaçlarını tespit ettik ve ona uygun olarak ayakkabılarını onlara ulaştırdık. Yardımlarımız ulaştırdığımız anda yaşanan yoğun kar yağışı ile de yardımlarımızın gerçek manasıyla yerine ulaştığını da bir kez daha gördük” dedi.

Özil, aynı zaman da bu konularda duyarsız kalamayan ve yoğun programına rağmen bizimle birlikte burada olan, öğrencilerimizin mont ihtiyaçlarını da karşılayan Atakum Belediye Başkanı Sayın İshak Taşçı’ya da yardımlarından dolayı teşekkür ettiklerini belirttiler.

     Yardımsever vatandaşlarımızın Türk Kızılayı’na yapmış oldukları yardım ve bağışlar ile ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıklarını belirten Yunus Özil, bizlere yardım ve bağışta bulunarak ilimizde bulunan ihtiyaç sahibi ailelere Merhamet Elini uzatmamıza vesile olan tüm hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz, ayrıca daha fazla aileye ulaşabilmemiz adına tüm hayırsever vatandaşlarımızı Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanlığına yardımlarını bekliyoruz dedi.

      Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanlığı’nın ilimizde öğretim gören öğrencilere yönelik yardım faaliyetlerinin önümüzde ki günlerde İlkadım ve Canik ilçelerine bağlı köy okullarında eğitim gören öğrenciler ile devam edecek.

özören2 özören3