Reklam

Gaziantep’teki Terör Saldırısı Türkiye’yi Yasa Boğdu

Gaziantep’teki Terör Saldırısı Türkiye’yi Yasa Boğdu
Elazığ, Bitlis, Diyarbakır ve Van’da meydana gelen terör saldırıları bu defa Gaziantep’e uzandı. Hedef olarak vatandaşları seçen teröristler Türkiye’yi yasa boğdu. Yaralıların tedavi altına alındığı hastanelere ise Türk Kızılayı kan sevkiyatı gerçekleştirdi. Müdahale çalışmalarını gerçekleştiren ekiplere ve hastane önünde bekleyen ailelere ise ikramda bulunuldu.

Güvenlik güçlerimize Elazığ, Bitlis, Diyarbakır ve Van’da saldırı düzenleyen teröristler bu defa Gaziantep’te bir düğünü hedef aldı. Olayın hemen ardından harekete geçen Kızılay, yaralıların tedavi altına alındığı hastanelere kan sevk etti. Olayın hemen ardından alarm durumuna geçen Kızılay, sadece Gaziantep Kan Merkezi’nden değil, çevre illerden de kan sevki gerçekleştirdi.

Bölgedeki afet uzmanlarını da olay yerine yönlendiren Kızılay, müdahale ekiplerine destek veren, sonrasında ise yaralıların tedavi edildiği hastanenin önünde ikram hizmetine başladı.

20 uzman personel ve 6 aracıyla ikram hizmeti veren Kızılay, olayın hemen ardından çay, kahve, su, kek dağıtımı yaptı. Kızılay ekiplerinin acılı ailelere desteği devam ediyor.

18827220_img-20160821-wa0006 23980325_img-20160822-wa0002 25694449_tema